Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu byla utracena nejstarší gorila v Evropě

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: ZOO Praha

Norimberk - V norimberské zoo dnes museli utratit nejstarší gorilu, která v Evropě žila. V 80. letech minulého století žil gorilí samec Fritz dva roky také v zoo ve Dvoře Králové nad Labem.

Fritz se narodil v roce 1963 v Kamerunu. Fritz byl ve svých 55 letech nejstarším jedincem svého druhu žijícím v evropských zahradách. Od soboty byl podle ošetřovatelů ale stále slabší, nedokázal se již sám pohybovat a vzhledem k tomu, že neexistovaly vyhlídky na zlepšení jeho stavu, rozhodli se veterináři, že jej utratí.

Fritz zplodil celkem šest potomků - dvě samice a čtyři samce. V současnosti po celé Evropě žije čtrnáct jeho pravnoučat.

Mimo zoo v Norimberku se Fritz dostal od počátku sedmdesátých let jen dvakrát. Od září 1984 do ledna 1985 žil v zoo v Berlíně a od července 1986 do listopadu 1988 v zoo ve východočeském Dvoře Králové nad Labem.

Témata:  opice zvířata zoo

Související

Aktuálně se děje

12:06

Mason a Kourtney: Když syn přeroste matku nejen výškou

Mason Disick, nejstarší syn Kourtney Kardashian a Scotta Disicka, se stal středem pozornosti poté, co byl spatřen během rodinného nákupu v Los Angeles. Čtrnáctiletý teenager, který doslova přerostl svou matku, si svým stylem a držením těla získává srdce fanoušků. Mason, známý svou rezervovaností vůči médiím, zaujme nejen svou výškou, ale i módními volbami, které odrážejí jeho unikátní osobnost. Jeho odklon od života pod reflektory přitahuje pozornost o to více.

Zdroj: Zdeněk Tuhý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.