Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Skandál kolem těhotných zaměstnankyň. Komise si posvítí na obchodní řetězec

Žena, ilustrační fotografie
Žena, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

New York - Americká Federální komise pro rovné příležitosti v zaměstnání (EEOC) zažalovala maloobchodní řetězec Walmart kvůli údajné diskriminaci těhotných pracovnic. Firma podle žaloby v jednom ze svých distribučních center nutila těhotné zaměstnankyně brát si neplacenou dovolenou a odmítala jejich požadavky na přidělení snazší práce. Informuje o tom agentura Reuters.

Těhotné zaměstnankyně byly podle žaloby v distribučním centru diskriminovány od roku 2014. Žaloba EEOC vychází ze stížnosti, kterou podala zaměstnankyně Walmartu Alyssa Gilliamová. Ta v roce 2015 otěhotněla a firma odmítla její žádosti o omezení zvedání těžkých předmětů, dodatečné přestávky a možnost sedět při práci.

Podobné úlevy podle EEOC firma odmítla i v případě dalších těhotných pracovnic distribučního centra, ale poskytovala je invalidním zaměstnancům. Americké federální zákony přitom požadují, aby zaměstnavatelé k těhotným zaměstnankyním přistupovali stejným způsobem jako k pracovníkům s tělesným postižením.

Společnost Walmart je největším maloobchodním řetězcem a největším soukromým zaměstnavatelem ve Spojených státech. Mluvčí podniku v reakci na žalobu uvedl, že Walmart diskriminaci netoleruje.

Témata:  zaměstnanci ženy těhotenství USA

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.