Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Afghánistán čekají ostře sledované parlamentní volby

Afghanistán
Afghanistán
Foto: Pixabay

Kábul - V Afghánistánu dnes začala kampaň před volbami do dolní komory parlamentu vypsanými na 20. října.

Zatím ovšem není jasné, zda se bude hlasovat také v oblastech, které má pod kontrolou povstalecké hnutí Tálibán, napsala agentura AP.

Volby přicházejí v době, kdy Tálibán i teroristická organizace Islámský stát zintenzivnily násilí v Afghánistánu a provádějí prakticky každodenní útoky po celé zemi.

Ve volbách bude o 249 míst v dolní komoře parlamentu usilovat 2565 kandidátů, z toho 417 žen. Ve volební den má být otevřeno 21.011 hlasovacích místností.

Témata:  Afghanistán

Související

Aktuálně se děje

16. července 2026 11:47

Jeřáb spadl v Praze na ulici. Na místě zasahují záchranné složky

Jeřáb se ve čtvrtek dopoledne na pražském Proseku zřítil do silnice, kde strhl troleje. Následky incidentu odstraňují hasiči, na místě asistuje i policie. Událost má vliv na provoz jedné trolejbusové linky. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy