Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Maltě zakotvila loď Aquarius s 58 uprchlíky na palubě

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

V maltském přístavu Valletta dnes zakotvila loď Aquarius s 58 migranty zachráněnými v mezinárodních vodách. Informovala o tom agentura AFP. Skoro týden čekalo plavidlo ve Středomoří na povolení vplout do některého z evropských přístavů.

Většina osob je libyjského původu, 17 z nich jsou ženy, 18 je nezletilých. Podle dohody si je mezi sebou rozdělí Francie, Německo, Španělsko a Portugalsko.

Další migranti se dnes dostali do potíží na severozápadním pobřeží Turecka, kde se s nimi převrhl gumový člun. Zahynulo pět lidí, uvedla turecká státní agentura Anadolu. Příčinu neštěstí ani národnost utopených neuvedla. Středomoří dnes zachvátila bouře, zasáhla Řecko a Egejské moře u pobřeží Turecka.

Turecko je jednou z tranzitních zemí utečenců, kteří se snaží dostat do Evropy. Útočiště tam našly více než tři miliony Syřanů a zhruba 300.000 Iráčanů.

Témata:  Malta uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

4. července 2025 18:55

Tři měsíce od smrti Anny Slováčkové. Otec prozradil, jak se zbavuje smutku

Budou to v neděli už tři měsíce, co po dlouhém a statečném boji se zákeřnou nemocí zemřela Anna Slováčková. Slavná rodina se s jejím odchodem stále ještě nevyrovnala. I proto se Felix Slováček snaží dělat všechno možné, aby se rozptýlil. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy