Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kdo zosnoval vraždu novinářky na Maltě? Vyšetřovatelé už znají totožnost několika pachatelů

Vražda
Vražda
Foto: Pixabay

Maltští vyšetřovatelé znají identitu "více než dvou" Malťanů, kteří naplánovali loňskou vraždu novinářky Daphne Caruanové Galiziové. Informoval o tom v neděli deník Times of Malta, aniž by jejich totožnost blíže specifikoval.

Loni v prosinci byli zadrženi tři muži podezřelí z odpálení bomby umístěné v automobilu, která novinářku zabila.

Rodinu novinářky policie o aktuálním stavu vyšetřování neinformovala, uvedl maltský list. Maltské úřady pouze sdělily, že jsou ve stálém kontaktu s Europolem. S odvoláním na vysoce postavené policisty list Times of Malta napsal, že vyšetřování je ve velmi pokročilé fázi.

#Malta ..Vor 1 Jahr wurde die #investigative #Journalistin Daphne Caruana #Galizi ermordet. Wie ist der Stand der #Ermittlungen ? Lesen SIE https://t.co/wSOVmW7zrm https://t.co/7WRMi2wVgJ

— Mitglied der FDP NeuUlm (@AlfredSchoemig) 9. října 2018

Galiziová přišla o život 16. října 2017 při explozi nedaleko svého domu ve vesnici Bidnija. Rodina žurnalistky se domnívá, že šlo o politickou vraždu. Galiziová psala o korupci a praní špinavých peněz, a to i ve vládních kruzích.

Témata:  Malta vražda Daphne Caruanová Galiziová

Související

Aktuálně se děje

7. června 2026 9:05

Knihovna Václava Havla se otřásá v základech. Dagmar dostala dopis

Dění kolem Knihovny Václava Havla nabírá nový směr. Bývalí zaměstnanci instituce, kteří v květnu podali hromadné výpovědi, se obrátili na spoluzakladatelku a manželku exprezidenta Dagmar Havlovou. Ta teprve před několika dny oznámila svůj odchod z knihovny, v níž působila dvaadvacet let. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Zatmění Slunce, ilustrační fotografie.

Zatmění Slunce se blíží. Vše, co o něm potřebujete vědět

Letos 12. srpna nastane úplné zatmění Slunce, které po více než dvou letech nabídne jedinečnou nebeskou podívanou. Tento úkaz se objevuje ve chvíli, kdy Měsíc projde mezi Sluncem a Zemí, čímž na naši planetu vrhne stín a v určitých oblastech světa kompletně zablokuje sluneční svit. Úplné zatmění, při němž obloha na moment zcela ztmavne, budou moci sledovat pozorovatelé v částech Grónska, na Islandu, v severním Španělsku a v severovýchodním Portugalsku. Obyvatelé ostatních částí Evropy, Afriky a Severní Ameriky pak uvidí zatmění částečné, kdy Měsíc zakryje pouze část slunečního disku.