Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Egypt udělil tresty smrti za vraždu prokurátora

Egypt
Egypt
Foto: Pixabay

Egyptský nejvyšší odvolací soud potvrdil rozsudky smrti nad devíti osobami souzenými za podíl na vraždě bývalého generálního prokurátora Hišáma Barakáta. Informovala o tom agentura AP. Barakát zahynul v roce 2015 na následky zranění, jež utrpěl při pumovém útoku.

Kasační soud rovněž zmírnil tresty šesti dalším odsouzeným - místo rozsudku smrti stanovil doživotní vězení. Ve stejném případu soud nižší instance již v červenci 2017 udělil 15 souzeným trest doživotí, osmi 15 let vězení a patnácti dalším desetiletý trest.

Všichni byli obžalováni z vraždy, spiknutí za účelem vraždy, držení zbraní a munice a držení výbušných zařízení, napsal egyptský deník Al-Ahrám. Obvinění proti jedné osobě, které ve vězení zemřela, byla stažena.

Barakát dohlížel na procesy s tisícovkami islamistů a atentát se označoval za první útok na takto vysoce postaveného egyptského činitele za 25 let. Egypt pak zpřísnil protiteroristické zákony a rozšířil pravomoci policie. Podle egyptského ministerstva vnitra atentát naplánovali islamisté z Muslimského bratrstva a palestinského Hamasu, avšak obě skupiny to popřely.

Témata:  Egypt

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:43

Patří StarDance na ČT? Ředitel televize prozradil, jak to cítí

StarDance pozítří opět pokračuje a poběží ještě několik sobot, než poznáme vítěze této řady. Měla by být tou vůbec poslední? I takové názory někdy zaznívají. Česká televize je ale bytostně přesvědčena, že taková show do vysílání patří. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.