Orbán se podle Vondráčka vyslovil pro užší spolupráci V4, která by mohla získat podle maďarského premiéra i institucionální základ. Vondráček je pro vytvoření parlamentní rady visegrádské skupiny složené z vedení sněmoven a předsedů výborů.

"Parlamentní rada by ukázala, že Visegrád je skutečně jednotný a dala by třeba i nějaký mandát našim představitelům při jednáních vně, například v Evropské unie," uvedl Vondráček. Orbán prý jeho iniciativu ocenil a podpořil.

V případě ekonomické výměny Vondráček vyzdvihl spolupráci v obranném průmyslu. Zmínil při schůzce s Orbánem Českou zbrojovku, jež vyrábí ruční palné zbraně, a podzvukový cvičný letoun Aero L-39 NG, který může plnit také bitevní, hlídkové a průzkumné úkolů. Maďarsko zvažuje podle předsedy Sněmovny pořízení těchto strojů. "Česká strana může nabídnout nejen samotný letoun, ale také program výcviku a tak dále," řekl Vondráček. Obecně podle něho panuje shoda, že by si státy visegrádské skupiny měly v obranném průmyslu navzájem pomáhat.

Orbán, který je na návštěvě Česka, mluvil o česko-maďarské spolupráci v obranném průmyslu už dopoledne s českým premiérem Andrejem Babišem. Shodli se na jejím prohlubování. Vzájemně si také potvrdili shodnou pozici v migrační problematice, tedy odmítání kvót na rozdělování uprchlíků a snahu řešit problém už v zemích, odkud migranti přicházejí.

Po jednání s Vondráčkem čekala Orbána schůzka s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou (ODS). Po ní se setká na zámku v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem.