Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Europoslanec Sulík bude i nadále v čele nejsilnější slovenské opoziční strany

Vlajka Slovenska
Vlajka Slovenska
Foto: Pixabay

Bratislava - Europoslanec Richard Sulík i nadále povede nejsilnější slovenskou opoziční stranu Svoboda a solidarita (SaS).

Na dnešním mimořádném kongresu SaS o tom rozhodli delegáti strany, Sulík ve volbě neměl protikandidáta.

Volbu předsedy strany, která byla původně plánovaná na příští rok, vyvolal sám Sulík, když v květnu ohlásil rezignaci na post šéfa SaS. Toto rozhodnutí kritizovali někteří představitelé strany, podle kterých tím Sulík zkrátil kampaň svým případným vyzývatelům.

"Vím, že mám ve straně konstruktivní kritiky. Právě proto si myslím, že je cenný moment, když se strana dokázala postavit za svého předsedu a vyslat voličům signál, že když je třeba, tak se dokáže sjednotit," řekl Sulík, který ve volbě získal hlasy 111 ze 113 přítomných delegátů. Sulík naznačil, že sám se při hlasování zdržel.

Kandidaturu na post předsedy strany původně zvažoval její místopředseda, poslanec a někdejší ministr sociálních věcí Jozef Mihál, který v dubnu kritizoval, že SaS staví svůj program zejména na ekonomických otázkách. Mihál nakonec ale oznámil, že o post šéfa strany se ucházet nebude.

Témata:  Richard Sulík Slovensko

Související

Aktuálně se děje

10. května 2025 13:33

Svátek matek: Kdy je Den matek a proč se slaví?

Svátek matek, který je jedním z nejoblíbenějších svátků, je příležitostí k tomu, abychom vzdali hold ženám, které nás vychovaly a podporovaly. Tento den je oslavou mateřství, lásky, obětavosti a všeho, co matky dělají pro své děti. Ale jak a proč tento svátek vznikl, a proč je stále důležitý?

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

raketový systém Patriot

Rakety Patriot jsou pro Ukrajinu klíčové. Proč nedokáže vyrobit vlastní náhradu?

Ukrajinská města v posledních týdnech čelila smršti ruských balistických útoků, které si vyžádaly desítky civilních obětí. Útočné rakety Iskander s klastrovými hlavicemi zabíjely v Sumách i v Kryvém Rihu, v Kyjevě se podařilo část střel zneškodnit, přesto čtyři zasáhly cíl – zemřelo 12 lidí a téměř 90 jich bylo zraněno. Ukrajinská protivzdušná obrana, dříve považovaná za jednu z nejlepších v Evropě, naráží na limity. Důvod? Nedostatek moderních systémů typu Patriot, jejichž efektivitu Ukrajina nedokáže domácími silami nahradit.