Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Korsiku míří silná bouře, lidé nemají vycházet

Hurikán
Hurikán
Foto: Pixabay

Francouzští meteorologové vydali na dnešek nejvyšší, červený stupeň varování pro ostrov Korsika v souvislosti s očekávanou mohutnou bouří. Vichr by během dne mohl dosahovat v nárazech 130 až 150 kilometrů za hodinu. Meteorologický ústav proto doporučuje za bouře nevycházet ven, píše agentura AFP.

"Zůstaňte doma a vyhněte se jakýmkoli venkovním aktivitám. Pokud se někam musíte vydat, buďte velmi opatrní. Pohybujte se po hlavních silnicích," uvedl meteorologický ústav.

Bouře má na ostrov dorazit ze severu a v průběhu dopoledne postihne oblast města Bastia ležícího na severovýchodním pobřeží. Odpoledne se pak živel přesune do údolí, která se nacházejí v jihovýchodní části ostrova, přičemž zvlášť silně budou zasaženy oblasti kolem měst Ghisonaccia, Conca a Porto-Vecchio.

Na poloostrově Cap Corse na severu Korsiky a v okolí může dnes vítr v nárazech dosahovat dokonce 210 kilometrů za hodinu, sdělili meteorologové. Problémy na pobřeží mohou působit také vysoké vlny.

Druhý nejvyšší, tedy oranžový stupeň varování vyhlásily kvůli bouři také čtyři pevninské departementy: Alpes-Maritimes, Isere, Savojsko a Horní Savojsko. V Alpách může být vichr provázen hustým sněžením, uvádějí meteorologové.

Témata:  Korsika hurikán

Související

Aktuálně se děje

9. května 2025 12:38

Trump má radost, že papežem je Američan. Už počítá se setkáním

Nové hlavě římskokatolické církve již pogratuloval nejmocnější muž světa. Americký prezident Donald Trump ocenil, že se papežem stal poprvé v historii rodilý Američan. Blahopřání do Vatikánu míří i z České republiky. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

K Zemi se řítí půltunový sovětský kolos. Může dopadnout do Česka

K Zemi se řítí půltunový sovětský kolos. Může dopadnout do Česka

Kosmos 482, neúspěšná sovětská sonda, která měla v roce 1972 zamířit k Venuši, by mohla v sobotu 10. května po více než půlstoletí stráveném na oběžné dráze Země nekontrolovaně vstoupit do atmosféry a dopadnout zpět na povrch planety. Podle výpočtů evropského centra pro sledování objektů na oběžné dráze (EU SST) existuje malé riziko, že zbytky sondy dopadnou na pevninu – včetně střední Evropy a Česka. Pravděpodobnější však je, že skončí v některém z oceánů.