reklama

Žena byla identifikovaná jako 28letá Sundus Fatahallah. „Pokusila se upálit sebe i děti kvůli nedostatku potravinových zásob v táboře,“ řekl pro zpravodajský web The National její manžel Mohammed Al-Sharkh.

„Původně pocházíme z města Palmýra v provincii Homs a to, co se dnes stalo mojí rodině, je důkazem zoufalství, chudoby a hladomoru,“ doplnil.

Neštěstí se odehrálo v táboře Rukban, který se nachází nedaleko hranic s Jordánskem v syrské poušti. V říjnu minulého roku informovala organizace Syrian Observatory for Human Rights (SOHR), že se lidé v Rukbanu bez dodávek humanitární pomoci museli obejít několik měsíců.

Podle OSN v táboře žije okolo 45 000 lidí, převážně žen a dětí. Organizace Lékaři bez hranic dokonce odhaduje, že se číslo blíží 60 000. Jordánsko neumožňuje těmto uprchlíkům vstoupit na své území a humanitární organizace zase do míst nemají pravidelný přístup. Poslední dodávka pomoci proběhla v listopadu.

Sundus Fatahallah údajně k činu přistoupila poté, co tři dny v řadě nebyla schopná sehnat pro svou rodinu jídlo. Nejprve nebylo jasné, jestli celá událost nebyla jen nešťastnou náhodou, při které se vzňal stan, jenž s rodinou obývala. Tuto verzi však nakonec vyvrátil i její manžel.

Společně s matkou utrpělo vážné popáleniny nejmladší dítě, druhé dvě vyvázly jen s drobnými poraněními. Lidem z okolí se vcelku rychle podařilo oheň uhasit a rodina byla odvezena do nemocnice.

Loading...

2 komentáře (Poslední 17.01. 20:14) Napište svůj názor

reklama