Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hrozivá nehoda: Loď narazila do mostu, auta spadla do řeky +VIDEO

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: worldbulletin.net

Do pilíře silničního mostu na řece v brazilském státu Pará v sobotu narazila loď. Část vozovky se zřítila a do vody spadla dvě osobní auta. Přerušilo se tak spojení do přístavu Belém, který patří k nejrušnějším v zemi. Informovaly o tom brazilské úřady.

Svědci uvedli, že viděli spadnout do vody dva malé osobní automobily, není však známo, kolik lidí v nich bylo a neví se ani, zda má nehoda další oběti. Řeku prohledávají potápěči. Všech pět členů posádky lodi nehodu přežilo.

Jak uvedla místní média, v lednu inspekce mostu objevila na pilířích korozi. V té době se vláda nedomnívala, že by tento problém byl natolik vážný, aby cesta musela být uzavřena.

Stavba je součástí komplexu mostů přes labyrint řek u ústí povodí Amazonky. Vláda státu Pará odhaduje, že náklady na opravu mostu a nová bezpečnostní opatření dosáhnou asi 25 milionů USD (570 milionů Kč). Rekonstrukce by měla trvat zhruba rok, uvedla agentura AP.

Témata:  Brazílie lodní nehody řeky lodní doprava

Související

Aktuálně se děje

2. srpna 2026 16:12

1. srpna 2026 20:59

Philip neměl být princem? Královna Alžběta II. měla původně mít jiného manžela!

Ještě předtím, než srdce budoucí britské panovnice Alžběty II. definitivně dobyl princ Philip, byl ve hře jiný urozený nápadník. Podle zjištění královského historika Huga Vickerse, autora knihy „Queen Elizabeth II: A Personal History“, byl vážným kandidátem na sňatek Hugh, hrabě z Eustonu a pozdější 11. vévoda z Graftonu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy