reklama

"Ke znásilnění nikdy nedošlo," citovala agentura AP jeden ze svých policejních zdrojů.

Podle The Times of Israel vyšetřovatelé předložili Britce video, na kterém se při sexuálních kratochvílích s Izraelci usmívá. Žena následně v slzách přiznala, že si znásilnění vymyslela, že vše bylo dobrovolné a že se Izraelcům chtěla pomstít za to, jak se k ní poté zachovali.

Vyšetřovatelé podle AP v dokumentech pro soud uvedli, že dívka měla s jedním z Izraelců vztah a že zároveň během pobytu vyšla vstříc i jeho kamarádům. Policii sdělila, že se cítila hrozně, neboť ji vyhodili z pokoje. V hotelu ale potkala své známé, kteří jí poradili, aby na policii nahlásila znásilnění.

"Bůh ji potrestá. Je nám jedno, zda bude stíhaná, hlavní je, že byla zadržená," řekl v rozhovoru s izraelskou stanicí Kanál 12 mladík, který byl považován za hlavního podezřelého. Ostatní Izraelci televizi shodně řekli, že vše bylo dobrovolné a že Britka souhlasila i s natáčením.

Žena policii původně vypověděla, že ji několik mladíků znásilnilo, zatímco další ji drželi. Někteří použili kondom. Zaznamenala nejméně dvanáct obličejů. Policie v pokoji, kde se událost odehrála, našla pět použitých kondomů a 13 obalů, napsal deník Haarec.

Na základě obvinění ze znásilnění kyperské úřady 18. července zatkly 12 Izraelců ve věku 15 až 18 let. Pět z nich bylo propuštěno ve čtvrtek.

Podle advokáta sedmi zadržených kyperská policie dříve poskytla vzorky DNA izraelským úřadům, aby našly tři osoby, které se mohly činu účastnit. Vzhledem k obratu v kauze však tato pomoc již není nutná.

Loading...

1 komentář (Poslední 28.07. 17:44) Napište svůj názor

reklama