Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Francie se bojí pouličních válek. Vlna demonstrací neustupuje +VIDEO

Policie Francie
Policie Francie
Foto: Police Nationale

Paříž - Ve Francii se dnes konají další demonstrace proti novému zákoníku práce. Napětí je patrné především v Paříži, kde se minulý protest zvrhl v násilnosti.

Napětí provází protestní akci v Paříži, kterou úřady nejprve zakázaly a nakonec ji po vyjednávání s odboráři na vymezeném místě povolily. Opět se očekává účast desítek tisíc lidí, informují tamní média.

V Paříži dohlíží na protestní pochod 2000 policistů. Pokud mají podezření, že někdo z demonstrantů s sebou přináší nebezpečné předměty, podrobí jej kontrole.

Akce se koná ve vymezeném prostoru v okolí náměstí Bastily. Trasa dlouhá téměř dva kilometry vede kolem říčního kanálu a v místě je pouze minimum obchodů, kterým by výlohu ničili nedisciplinovaní účastnici protestu jako při minulé demonstraci v Paříži.

Zdroj: YouTube

Reformu pracovního práva již schválilo Národní shromáždění a nyní ji projednává Senát. Odboráři tvrdí, že reforma nepřijatelně zvýhodňuje zaměstnavatele na úkor zaměstnanců a oslabuje postavení pracujících.

Témata:  demonstrace v Paříži Francie policie Francie

Aktuálně se děje

29. července 2026 8:26

Za Kalendárium jí děkují. Saskia Burešová slaví osmdesátiny

Ikonická tvář televizní obrazovky, elegantní a nestárnoucí dáma. Televizní moderátorka a hlasatelka Saskia Burešová oslaví ve středu kulaté osmdesáté narozeniny. V Československé a poté České televizi moderovala mnoho pořadů, od roku 1993 připravuje a provází týdeníkem Kalendárium, kde připomíná zajímavá tuzemská či zahraniční výročí týdne.

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy