Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nepokoje v indickém Kašmíru pokračují: Bylo zabito dalších pět lidí

Indie, ilustrační foto
Indie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Šrínagar (Indie) - V pokračujících nepokojích v indické části Kašmíru dnes zemřeli čtyři protestující a jeden policista.

Počet obětí násilností od pátku tak vzrostl na 20, řekly agentuře Reuters policejní zdroje. Nepokoje v ožehavé oblasti propukly po zprávě, že indické síly zabily velitele největší separatistické skupiny bojující za připojení Kašmíru k Pákistánu.

Indické vládní jednotky zabily v pátek 22letého velitele Burhana Váního, který se v posledních letech stal ikonou kašmírských separatistů. Indické úřady sice vzápětí vyhlásily ve většině Kašmíru zákaz vycházení, ten ale tisíce lidí nerespektovaly, vyšly v řadě měst a obcí státu Džammú a Kašmír do ulic, pouštěly se do střetů s policií a zapalovaly vládní a policejní budovy.

Policie oficiálně oznámila, že zraněno bylo sto příslušníků bezpečnostních sil a tři jsou stále nezvěstní. Počet zabitých protestujících vyčíslilo vedení policie na 15, nejmenovaný policejní činitel ale Reuters řekl, že dnes ve střetech zemřeli další čtyři.

Témata:  Indie

Související

Aktuálně se děje

25. listopadu 2025 13:41

Česko zasype další sníh, potvrdili meteorologové. Platí nové varování

Zimní a na sníh bohaté počasí bude v Česku panovat i ve středu. Potvrzuje to nová výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), která začne platit po půlnoci z úterý na středu. Na některých místech může napadnout až 25 centimetrů nového sněhu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy