Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Guantánamo je opět chudší. USA propustily vězněného Jemence

Guantánamo
Guantánamo
Foto: U.S. ARMY

Washington - Američané dnes propustili dalšího vězně z Guantánama. Snížili tak počet osob zadržovaných na této americké vojenské základně na Kubě na 78.

Jemence Fajze Ahmada Sulaimana poslaly americké úřady podle dříve uzavřené dohody do Itálie, oznámilo ministerstvo obrany USA. Novou vlnu propouštění osob podezřelých z terorismu z Guantánama zahájil Washington před dvěma týdny. Prezident Barack Obama chce věznici zavřít, než v lednu odejde z Bílého domu.

Jemence vzhledem k bojům v jejich zemi USA neposílají do jejich vlasti, ale jinam.

Lee Wolosky, pověřený na ministerstvu zahraničí záležitostmi kolem Guantánama, řekl, že USA jsou Itálii za přijetí vězně a za pomoc s uzavřením věznice na Guantánamu vděčné. Před dvěma týdny USA z Guantánama propustily Jemence Abdala Rahabího.

Témata:  U.S. Base Guantanamo 1 USA věznice

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:49

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.