Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Další den, další teroristický útok. Krvavá lázeň... Jaké jsou reakce evropského tisku na střelbu v Mnichově?

Noviny, ilutrační foto
Noviny, ilutrační foto
Foto: Pixabay

Berlín/Londýn - Svět se opět probouzí v šoku ze zatím posledního krvavého útoku v Evropě poté, co v pátek večer 18letý muž zastřelil devět lidí a sebe v Německém Mnichově. Britský deník The Telegraph přinesl přehled reakcí zahraničních médií.

Titulní strana německého deníku Bild mluví o „Krvavé lázni v Mnichově" a panice v nákupním centru. Britský The Daily Telegraph upozorňuje na „Stíhání muže po zuřivé střelbě v mnichovském nákupním centru".

„Evropa je znovu v šoku z opakované střelby v Mnichově," stojí v britském The Guardianu. Deník také upozorňuje, že „v nákupním centru střílel jeden nebo více střelců" - policie se původně domnívala, že střílet mohli až tři muži.

Britský Daily Mail otevřel úderným „Další den, opět další teroristický útok". O útoku psaly i skotské The Times, kde titulní stranu zabral „Teror v Mnichově".

„Kde to skončí?" ptá se britský The Independent a dodává: „Paříž, Istanbul, Brusel, Nice – a teď Mnichov a další hledání odpovědí po dalším hromadném vraždění v Evropě".

Britský Daily Express v titulku upozornil, že zabito bylo 16 lidí, toto číslo se ale nepotvrdilo – zabito bylo podle policie celkem 10 lidí včetně střelce. O události psal například také britský The Sun a španělský El País.

Témata:  Německo noviny a tisk střelba v Mnichově

Související

Aktuálně se děje

11. dubna 2025 9:59

Felix Slováček ve společnosti. Přiznal probdělé noci u monitoru a strach, že ztratí rozum

Felix Slováček zaskočil Česko, když se již ve středu, tedy pouhé tři dny po smrti milované dcery Anny Slováčkové, objevil ve společnosti. Argumentům známého hudebníka by měl ale každý porozumět. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy