Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Australského turistu zabil žralok u pláže na Nové Kaledonii

Žraloci, ilustrační fotografie.
Žraloci, ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Australského turistu zabil žralok před zděšenými přihlížejícími u oblíbené pláže na francouzském tichomořském území Nová Kaledonie. Zpravodajský server BBC News dnes informoval, 59letý muž plaval asi 150 metrů od pobřeží u turisty vyhledávané pláže, když na něj v neděli zaútočil žralok.

Muž utrpěl několik těžkých kousnutí do paží a nohou a na místě zemřel. Jde už o třetí útok žraloka v blízkosti pláže Chateau-Royal za poslední tři týdny.

V době útoku bylo ve vodě mnoho lidí a útok žraloka, kterého byli svědkem, mezi nimi vyvolal paniku a chvatný návrat na pláž, informovaly místní sdělovací prostředky. Úřady následně nařídily uzavření většiny pláží v oblasti a odchyt žraloků v okolních vodách.

Nová Kaledonie leží jižně od souostroví Vanuatu a zhruba 1200 kilometrů východně od Austrálie. I když tu žije jen 270.000 lidí, je na 13. místě na světě co do celkového počtu útoků žraloků na člověka, vyplývá z údajů Floridského přírodovědného muzea, které vede celosvětové záznamy od roku 1958.

Témata:  žraloci

Související

Aktuálně se děje

12. května 2025 11:18

Brno smutní. Zemřela legendární varhanice Alena Štěpánková-Veselá (†101)

Českou hudbu zasáhla na konci uplynulého víkendu smutná zpráva. Ve věku 101 let zemřela uznávaná varhanice Alena Štěpánková-Veselá, někdejší rektorka Janáčkovy akademie múzických umění, která byla celý život neodmyslitelně spjatá s Brnem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy