Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bělorusko pošle k hranici s Ukrajinou další protivzdušnou obranu

Alexandr Lukašenko
Alexandr Lukašenko
Foto: president.gov.by

Bělorusko umístí u hranic s Ukrajinou další systémy protivzdušné obrany, které mají chránit zařízení kritické infrastruktury. Důvodem je zvýšení aktivity ukrajinských dronů. 

"Jsme připraveni rozhodně použít všechny dostupné síly a prostředky na ochranu našeho území a obyvatelstva Běloruska před možnými provokacemi ve vzdušném prostoru," uvedlo běloruské ministerstvo obrany na telegramu. 

Běloruská pohraniční stráž ve středu informovala o sestřelení dronu, který překročil hranici z Ukrajiny. Minsk tvrdí, že bezpilotní stroj měl sbírat informace o běloruské pohraniční infrastruktuře. 

Ministerstvo také v sobotu sdělilo, že disponuje informacemi o přesunech ukrajinských vojáků, zbraní a vojenského vybavení do Žytomyrské oblasti na severu Ukrajiny, která bezprostředně sousedí s Běloruskem. Kyjev to nijak nekomentoval. 

Bělorusko aktuálně hostí ruské taktické jaderné zbraně. Jejich přesun před víc než rokem ohlásili prezidenti obou zemí Vladimir Putin a Alexandr Lukašenko.

Témata:  Bělorusko Alexandr Lukašenko Ukrajina

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:38

Fiala přirovnal Putina k Hitlerovi. Orbánova cesta není v zájmu Evropy ani ČR, řekl

Předseda vlády Petr Fiala poskytl britskému serveru Guardian rozsáhlý rozhovor mimo jiné o „mírové misi“ maďarského premiéra Viktora Orbána, možném nástupu Donalda Trumpa do pozice šéfa Bílého domu a další podpoře Ruskem napadené Ukrajině.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy