Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Blinken přijede do Evropy na neformální jednání NATO

Antony Blinken
Antony Blinken
Foto: twitter Antony Blinken

Americký ministr zahraničí Antony Blinken bude od 14. do 16. května v Německu a ve Francii, uvedl dnes jeho úřad. V Berlíně ho čeká neformální schůzka ministrů zahraničí zemí Severoatlantické aliance a v Paříži se zúčastní zasedání Rady EU-USA pro obchod a technologie.

Ministři zahraničí NATO budou v německé metropoli debatovat "o jednotné reakci na pokračující brutální ruskou válku na Ukrajině" a o blížícím se summitu aliance v Madridu. Přijmou nový strategický koncept NATO, kterým se blok bude řídit v dalším desetiletí, píše americké ministerstvo zahraničí na svých internetových stránkách.

Při jednání Rady EU-USA pro obchod a technologie budou zástupci USA a sedmadvacítky hovořit o tom, jak demokratický přístup k obchodu, technologiím a inovacím může přispět k růstu prosperity. Za americkou stranu se schůzky kromě Blinkena zúčastní obchodní zmocněnkyně Katherine Taiová a ministryně obchodu Gina Raimondová.

Rada EU-USA pro obchod a technologie vznikla před rokem s cílem vyvážit rostoucí vliv Číny.

Témata:  Antony Blinken NATO (Severoatlantická aliance)

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:43

Patří StarDance na ČT? Ředitel televize prozradil, jak to cítí

StarDance pozítří opět pokračuje a poběží ještě několik sobot, než poznáme vítěze této řady. Měla by být tou vůbec poslední? I takové názory někdy zaznívají. Česká televize je ale bytostně přesvědčena, že taková show do vysílání patří. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.