Lula podle serveru poděkoval papežovi za jeho mírové úsilí, zároveň ale uvedl, že se konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem se ještě více vyostřil. Lula rovněž pozval Františka na návštěvu Brazílie a papež uvedl, že pozvání zváží.

Brazilský prezident Lula da Silva již nedávno uvedl, že konflikt na Ukrajině je způsoben oběma stranami a Západ jej dále podporuje dodávkami zbraní. Nejde přitom o jediné jeho pobuřující prohlášení, uvedl také, že by Ukrajina měla obětovat Krym. Uvedla to agentura Reuters.
Lula da Silva tvrí, že by Západ a Kyjev měly usednout k jednacímu stolu s Ruskem. Podotkl sice, že narušení ukrajinské integrity odsuzuje a přál by si, aby se Rusové z Ukrajiny stáhli, uvedl ale také, že Ukrajina měla Moskvě obětovat Krym.
"Zopakoval jsem, že Brazílie je ochotna přispět k mírovému řešení konfliktu. Připomněl jsem výroky prezidenta Luly, který říká, že chce usnadnit vytvoření skupiny spřátelených zemí a zprostředkovat jednání mezi Ruskem a Ukrajinou," uvedl brazilský ministr zahraničí Mauro Vieira.