Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britský král Karel III. zpřístupní veřejnosti zámek Balmoral

Král Charles III.
Král Charles III.
Foto: Instagram The Royal Family

Král Karel III. (75) otevírá pro veřejnost od 4. května do 11. srpna brány zámku Balmoral ve Skotsku. Jedná se o soukromý majetek královské rodiny a oblíbené sídlo nebohé královny Alžběty II. (†96).

Panovnice každoročně během letních prázdnin zvala na panství své děti, vnoučata a pravnoučata, aby společně podnikali túry, jízdy a lov. Přesně na tomto místě také zemřela, a to 8. září 2022.

Královna s radostí zvala do tohoto letního venkovského sídla premiéry a ministry. Ve Skotsku byli rodině často představováni i noví členové včetně princezny Diany (†36). V sérii Koruna se tento rituál nazývá Balmoral Test.

Zájemci o návštěvu tohoto místa si ale sáhnou hluboko do kapsy. Cena lístku je sto liber (kolem 3000 korun) na osobu. Chcete-li kromě prohlídky interiéru zažít i tradiční odpolední čaj, musíte zaplatit 150 liber (kolem 5000 korun).

O vstupenky je navzdory ceně obrovský zájem, což dokazuje i fakt, že většina z nich je již beznadějně vyprodána.

Témata:  Král Charles III. Velká Británie

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.