Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čaputová se vrátila na Slovensko, Ukrajinu navštívila s Pavlem

Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Domů se dnes z návštěvy Ukrajiny vrátila také slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Její země by mohla pomoci s odminováním, protože má skvělé technologie a patří v této oblasti ke světové špičce, řekla hlava státu novinářům po návratu na Slovensko.

O slovech hlavy státu informovala slovenská agentura TASR. Čaputová uvedla, že zaminování Ukrajiny je obrovský problém. Všimla si však i pozitivních věcí, například toho, že kde neprobíhají boje, tam dochází k rekonstrukci ulic, cest, mostů a budov.

Na obnově Ruskem napadené země by se podle prezidentky mohly podílet slovenské firmy, které se snaží vytipovat vláda. Zároveň ale poznamenala, že pomoc vázne a Slovensko je oproti Česku pozadu.

Čaputová také sdělila, že Ukrajina opět požádala o vyšetřovací tým, který by dokumentoval válečné zločiny. Důrazně pak odmítla zlehčování situace a Slovákům, kteří dění zpochybňují, vzkázala, aby se vyrazili podívat trpícím lidem do očí.

Témata:  Zuzana Čaputová Ukrajina

Související

Aktuálně se děje

9:11

O Bidenově rozhodnutí nevěděl ani jeho syn. O odchodu z kandidatury informoval jen dva lidi

Oznámení o odchodu amerického prezidenta Joea Bidena z kandidatury za znovuzvolení pracovníky Bílého domu šokovalo. Ještě několik minut před zveřejněním jeho rozhodnutí o něm věděli pouze tři lidé – sám prezident a jeho dva poradci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy