Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Češka, jejíž tělo bylo nalezeno v Londýně, podle policie nebyla zavražděna

Britská policie, ilustrační fotografie.
Britská policie, ilustrační fotografie.
Foto: Reprofoto ČT

Česká zdravotnice, jejíž tělo bylo minulý týden nalezeno v jednom z londýnských parků, nebyla zavražděna. Informovala o tom dnes s odvoláním na londýnskou policii stanice BBC. Už dříve britské úřady uvedly, že okolnosti smrti 32leté Petry Srncové nejsou podezřelé.

Zmizení Srncové ohlásila na policii její kolegyně Evelina z londýnské dětské nemocnice 3. prosince, pět dní poté, co byla žena z Uherského Hradiště naposledy spatřena. V neděli policie potvrdila, že tělo Srncové bylo objeveno v parku Brunswick ve čtvrti Camberwell na jihu Londýna.

Londýnská policie uvedla, že na případu nadále spolupracuje s českou vládou. Připravují se také podklady pro soudního lékaře.

Po zmizení Srncové britská policie vyzývala k poskytnutí informací a v případu se angažovala i labouristická poslankyně Harriet Harmanová. Zdravotní sestra byla naposledy spatřena 28. listopadu v Camberwellu, kdy jela dvěma různými autobusy z práce domů.

Muž, který byl v souvislosti s případem minulý týden zadržen, byl později propuštěn na kauci, zatímco vyšetřování pokračuje.

Témata:  policie Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.