Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čína pošle své vojáky do Ruska na společné cvičení

Čínská armáda, ilustrační fotografie.
Čínská armáda, ilustrační fotografie.
Foto: China Military

Čínská armáda vyšle své vojáky do Ruska, aby se tam zúčastnili společného vojenského cvičení. Do manévrů se má zapojit také například Indie, Bělorusko, Mongolsko či Tádžikistán. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na čínské ministerstvo obrany.

Čínská účast ve společném cvičení "nesouvisí se současnou mezinárodní a regionální situací", podotklo ministerstvo v prohlášení.

Moskva minulý měsíc oznámila, že od 30. srpna do 5. září plánuje uspořádat cvičení Vostok (Východ). Rusko manévry chystá, přestože v současné době vede nákladnou válku na Ukrajině, poznamenala agentura Reuters. Naposledy se takovéto cvičení konalo ve východoasijské části Ruska v roce 2018, tehdy poprvé s čínskou účastí.

"Cílem je prohloubit praktickou, přátelskou spolupráci s armádami účastnických zemí a posílit schopnost reagovat na různé bezpečnostní hrozby," píše se v čínském prohlášení.

Čína, která je považována za jednoho z nejbližších spojenců Moskvy, nevyprovokovaný ruský vpád na Ukrajinu odmítá odsoudit, podle amerických představitelů ale omezila ekonomické vztahy s Ruskem a nejsou informace o tom, že by poskytovala Moskvě vojenské vybavení.

Témata:  Čínská lidová osvobozenecká armáda Ruská armáda

Aktuálně se děje

20. dubna 2024 21:01

Prodej TikToku nebo zákaz: Sněmovna schvaluje opatření proti čínské síti

Americká Sněmovna reprezentantů v sobotu prosadila legislativu, která by mohla vést k totálnímu zákazu čínské sociální sítě TikTok ve Spojených státech. Uvedl to Business Insider.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy