reklama

Podle jednoho z představitelů vládnoucí Indické lidové strany (BJP), citovaného zpravodajským serverem BBC News, předběžné výsledky testů odhalily velké množství olova a niklu v krvi postižených.

Podle agentury Reuters indické úřady rovněž zkoumají, zda potíže pacientů nemohla způsobit otrava chlorovanými uhlovodíky, které se užívají jako pesticidy a k hubení hmyzu, ačkoli v mnoha zemích je jejich užívání zakázáno či omezeno.

zdroj: YouTube

Během víkendu bylo do nemocnic v zasažené oblasti přijato více než 300 lidí s příznaky jako zvracení, bolesti hlavy, ztráta paměti, omdlévání či epileptický záchvat. V pondělí bylo hospitalizováno 150 osob a desítky dalších dnes. Většina z nich se již mohla vrátit do svých domovů, 45letý muž ale zemřel.

Virovou infekci krevní testy nepotvrdily a podle ministerstva zdravotnictví státu Ándhrapradéš, jehož experti oblast navštívili, není na vině ani znečištění vody či vzduchu. Poslanec Indické lidové strany Narasimha Ráo nicméně v textové zprávě zaslané místním novinářům uvedl, že testy odhalily v krvi postižených přítomnost těžkých kovů, včetně olova a niklu. Stejný poslanec předtím na twitteru zmínil možnost otravy chlorovanými uhlovodíky.

reklama