Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Drama v Lamanšském průlivu: Uprchlíci na člunech se dostali do potíží

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: UNHCR

Francouzská pobřežní stráž dnes při dvou operacích zadržela v Lamanšském průlivu tři desítky migrantů, kteří se snažili dostat do Británie. První skupině se na člunu porouchal motor, druhé plavidlo před zásahem pohraničníků začalo nabírat vodu, informovala s odkazem na prohlášení úřadů agentura AFP. Všichni běženci jsou v pořádku a byli přepraveni zpět na francouzskou pevninu.

Pobřežní stráž nejdříve v noci kolem druhé hodiny zajistila 11 osob včetně "dvou malých dětí" asi 5,5 kilometru od přístavu Calais. Jejich člun měl údajně nefunkční motor.

Kolem 07:00 pak hlídka zachránila 20 lidí z "lehkého plavidla", které nabíralo vodu nedaleko severofrancouzského přístavu Dunkerque. V této skupině byla i těhotná žena. Národnost migrantů oznámena nebyla.

Podobné operace, ať už u francouzských nebo u britských břehů, jsou od loňského podzimu poměrně časté. Jen před třemi dny bylo na obou stranách dohromady zadrženo 60 migrantů, kteří se pokoušeli na malých člunech překonat kanál La Manche. Podle britské vlády tuto nebezpečnou cestu od začátku roku absolvovalo přes 1800 lidí.

Témata:  uprchlíci Francie Velká Británie Lamanšský průliv

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.