Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Erdogana trápí zdraví, třetí den v řadě zrušil účast na předvolebních akcích

Recep Tayyip Erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan
Foto: bbm.gov.tr

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan už třetí den v řadě zrušil účast na akcích před nadcházejícími prezidentskými volbami. Úřady uvedly jako důvod přetrvávající žaludeční virózu, infarkt, o kterém se dříve spekulovalo, popřely. Uvedl to server Times of Israel.

Erdogan, který vládl Turecku jako premiér a prezident v posledních dvou desetiletích, usiluje o třetí funkční období jako prezident ve volbách plánovaných na 14. května. V pátek se měl osobně zúčastnit otevření mostu a volebního setkání v jihotureckém městě Adana. Kvůli zdravotním problémům ale na místo nedorazil.

Erdoganovi se udělalo nevolno během televizního rozhovoru vysílaného živě v úterý. Turecký ministr zdravotnictví Fahrettin Koca později uvedl, že důvodem byla "gastrointestinální infekce".

Ve čtvrtek se prezident poprvé od nevolnosti objevil na veřejnosti, když se prostřednictvím videospojení zúčastnil spouštění palivových tyčí do reaktoru jaderné elektrárny Akkuyu v jižním Turecku. Podle médií ale nevypadal zdravotně dobře.

Krátce poté, co Ergodan během televizního rozhovoru přerušil vystoupení, se začaly objevovat zvěsti o prodělaném infarktu. To ale šéf tiskového odboru turecké prezidentské kanceláře Fahrettin Altun popřel.

"Kategoricky odmítáme taková nepodložená tvrzení o prezidentově zdraví," napsal Altun na Twitteru.

Témata:  Recep Tayyip Erdogan

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 21:14

Lévy: Jsme ve třetí světové válce. Západ dělá stejnou chybu, jako za Hitlera

Francouzský filozof a filmař Bernard-Henri Lévy, významná osobnost ve francouzské intelektuální a politické sféře, varuje, že politici by si měli uvědomit, že svět se momentálně nachází uprostřed třetí světové války. Tato výzva zazněla v jeho nedávném rozhovoru pro web eurointegration.com.ua, kde 75letý Lévy upozornil na naléhavost situace.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy