Ukrajina se však k odpovědnosti za útok nepřihlásila. Mychajlo Podoljak, poradce prezidenta Volodymyra Zelenského, podle BBC řekl, že Kyjev se do úderu přímo nezapojil, ale bedlivě sledoval, co se v Moskvě děje. "Drony protestují, odmítají útočit na ukrajinské civilisty," komentoval Podoljak incident na twitteru. "I umělá inteligence už je chytřejší než ruské vojenské a politické vedení," dodal.

"Tohle není konflikt mezi dvěma zeměmi. Tady jedna země napadla druhou a sebrala jí území," zdůraznila Metsolaová v rozhovoru pro DW. Argument zopakovala i při otázce, zda jí nevadí, že zbraně poskytnuté Evropskou unií mohou být použity k zasažení cílů v Rusku.

Předsedkyně Evropského parlamentu také obhajovala vynakládání finančních prostředků na vojenskou pomoc Ukrajině. "Mluvíme tu o pomoci zemi, která bojuje za naše základní hodnoty a svobody," vysvětlila.

Členské státy sedmadvacítky se podle političky musí přizpůsobit nové realitě. "Viděli jsme, že výdaje na obranu se v posledních pár letech snižují. A geopolitická situace je, jaká je," dodala Metsolaová.