reklama

První záplavová vlna v Benátkách, která přišla v polovině listopadu, byla nejvyšší za posledních 53 let. Voda při přílivu tehdy dosáhla až 1,87 metru. Další dvě záplavové vlny v druhé polovině prosince vystoupaly do výšky přes 1,5 metru.

Situace se odrazí i na výnosech v prvním čtvrtletí nadcházejícího roku, tvrdí Bonacini. Turisté podle něj Benátky stále považují na nejistou destinaci. Některé benátské hotely dokonce 4. ledna poprvé za svou existenci zavřou a otevřou až před karnevalem, který začíná 8. února.

zdroj: YouTube

Paniku mezi turisty vyvolala podle místních drobných podnikatelů neúplná informace médií. Zmíněných 1,87 metru znamená zvýšení ve vztahu k hladině moře, a nikoli v ulicích města. Bonacini vysvětluje, že od údaje je třeba odečíst něco přes metr. "Když se řekne 130 (centimetrů), znamená to, že v závislosti na části města hrozí 15 až 20 centimetrů (v ulicích)," vysvětluje.

Hoteliéři zákazníky lákají velkými slevami, ale i zcela nezvyklou atmosférou města na laguně: "Vzhledem k tomu, že turistů ubylo, stojí za to nyní do Benátek přijet a užít si nezaplněného náměstí svatého Marka."

reklama