reklama

Žena ze severoindického státu Uttarpradéš v březnu na policii nahlásila, že ji loni v prosinci znásilnil ozbrojený muž. Dnes měla v případu svědčit před soudem. Cestou na vlakové nádraží ji ale přepadla skupina mužů, kteří ji odvlekli na nedaleké pole, tam polili hořlavinou a zapálili. Oběť utrpěla těžké popáleniny a byla v kritickém stavu hospitalizována.

Znásilnění i jiné formy sexuálního násilí jsou v Indii ožehavým tématem od prosince 2012, kdy byla v autobuse hromadně znásilněna a zavražděna mladá žena v metropoli Dillí. Podle BBC však v zemi nejsou známky toho, že by tam bylo násilí na ženách na ústupu. Jak uvádějí policejní statistiky, policie v roce 2017 zaregistrovala 33.658 znásilnění - průměrně 92 denně. Většinu případů ale ženy podle expertů kvůli strachu z pomsty nebo ze společenské stigmatizace vůbec nenahlásí.

Dnešní přepadení mladé Indky se odehrálo v oblasti, která se nedávno dostala do novinových zpráv kvůli jinému případu znásilnění. Policie tam vyšetřuje poslance vládnoucí Indické lidové strany (BJP), kterého ze znásilnění obvinila místní dívka, jež se v roce 2017 přišla do jeho domu ucházet o práci. V letošním roce byla tatáž žena vážně zraněna při podivné dopravní nehodě, při níž zemřely i dvě její příbuzné.

Minulý týden se sešly tisíce lidí před policejní stanicí v indickém městě Hajdarábád a požadovali vydání čtyř zadržených mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy sedmadvacetileté veterinářky, jejíž spálené tělo bylo nalezeno pod silničním nadjezdem.

reklama