Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Indonéskou Jakartu zasáhlo zemětřesení, tsunami podle odborníků nehrozí

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Reprofoto internet

Zemětřesení o síle 5,6 stupně bylo dnes několik vteřin citelné v indonéském hlavním městě Jakartě. Podle odborníků vlna tsunami nehrozí. V centru Jakarty vybíhali lidé ven z kanceláří, když ucítili, jak se budovy třesou a viděli pohybující se nábytek, informovala agentura Reuters s odvoláním na očité svědky.

Zprávy o případných obětech nebo škodách zatím nejsou k dispozici. Ohnisko zemětřesení bylo na pevnině Západní Jávy v hloubce deseti kilometrů.

Indonésie, kterou tvoří 17.000 ostrovů a ostrůvků, leží na rozhraní tří velkých tektonických desek, a zemětřesení jsou v této oblasti častá. V lednu 2021 si otřesy o síle 6,2 stupně na ostrově Sulawesi vyžádaly více než sto mrtvých.

Témata:  Indonésie zemětřesení

Aktuálně se děje

28. srpna 2026 18:06

Na D2 se stala vážná nehoda. Mezi zraněnými byli převážně děti

Vážná dopravní nehoda se v pátek stala na dálnici D2 u Brna. Zranili se čtyři lidé, většina zraněných jsou děti. Řidička havarovaného osobního automobilu se podle policistů nevěnovala řízení dostatečně.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.