Kamery uvnitř vozů Tesla nejsou mimo region Severní Ameriky aktivovány. Americký výrobce elektromobilů to dnes uvedl na svém profilu na čínské sociální síti. Chce tak na tomto největším automobilovém trhu světa rozptýlit obavy ohledně bezpečnosti.
Peking v březnu z obavy před špionáží řidičům vozů Tesla zakázal vjezd do armádních objektů. Nařízení majitelům těchto elektromobilů radí, aby parkovali mimo obytné areály, které spadají pod armádu.
"I ve Spojených státech si majitelé aut mohou vybrat, zda kameru uvedou do provozu. Tesla je vybavená síťovým zabezpečením té nejlepší úrovně, aby zajistila ochranu soukromí svých uživatelů," napsal výrobce na sociální síti Weibo, která je čínskou obdobou twitteru.
Šéf společnosti Tesla Elon Musk v březnu na čínském obchodním fóru popřel spekulace, že auta této značky by se mohla v Číně používat ke špionáži. Zdůraznil, že Tesla si zakládá na ochraně soukromí uživatelů. "Pokud by Tesla používala auta ke špionáži v Číně nebo někde jinde, mohli bychom to zabalit," řekl tehdy.
Čína je pro Teslu druhý největší trh na světě. Při budování závodu u Šanghaje, který byl první zahraniční továrnou automobilky, se kalifornský podnik těšil podpoře ze strany čínského státu. Loni tam Tesla prodala 30 procent svých vyrobených vozů.
V poslední době se ale vztah mezi Pekingem a Teslou zhoršil. Tamní regulační úřady se zabývají bezpečností a kvalitou vozů Tesly kvůli požárům baterií a přílišnému zrychlování. Automobilka se též musela veřejně omluvit provozovateli čínské státní rozvodné sítě, když se na veřejnost dostalo video, v němž zaměstnanci automobilky poškození vozu zákazníka připisují přetížení sítě.
Témata: Tesla Motors, Čína, Elon Musk
Související
11. října 2024 21:57
12. července 2024 20:22
25. května 2024 20:34
15. dubna 2024 19:13
8. listopadu 2022 21:21
5. ledna 2022 16:50