reklama

Guvernér severoitalské Lombardie, která je největším ohniskem nákazy novým typem koronaviru v zemi, dnes podle Reuters oznámil, že bude příštích 14 dní v karanténě.

Jak Attilio Fontana napsal na facebooku, pro dobrovolnou izolaci se rozhodl poté, co jedna jeho spolupracovnice měla pozitivní test na onemocnění COVID-19 způsobované novým typem koronaviru.

"Ode dneška se něco změnilo. Budu se řídit instrukcemi úřadů a dva týdny se budu snažit žít v izolaci, abych především ochránil lidi, se kterými pracuji," uvedl Fontana.

Podle jeho slov on i další jeho spolupracovníci podstoupili testy na koronavirus, které byly negativní. Přesto ale všichni zůstanou 14 dní v karanténě.

Ohniskem epidemie koronaviru v Evropě jsou nyní právě regiony na severu Itálie. Nejvíce nakažených je v Lombardii, poté v Benátsku a v regionu Emilia Romagna. Nákaza se však už objevila i na jihu země - na Sicílii a v regionu Marche. Tam však jde o jednotlivé případy.

Agentura APA dnes napsala, že Itálie chce omezit počet testů na koronavirus, podstupovat jej mají jen lidé s příznaky nemoci COVID-19. Civilní ochrana tak chce ulevit nemocnicím. Testy na koronavirus udělali zdravotníci v posledních dnech přibližně 10.000 lidí.

Řecko oznámilo dva nové případy nákazy koronavirem za posledních 24 hodin. Celkově jsou tak v zemi infikovaní tři lidé, uvedla agentura Reuters. Místní úřady v reakci na šíření nákazy odložily masopustní slavnosti.

Podle ministerstva zdravotnictví je jedním z nově nakažených příbuzný 38leté ženy ze Soluně, která se ve středu stala prvním potvrzeným případem nákazy v Řecku. První nakažená žena se nedávno vrátila z Milána v severní Itálii - tato oblast je hlavním ohniskem nákazy v této zemi. Třetí nakažený pochází z Atén a jde rovněž o ženu, která navštívila sever Itálie.

Řecká vláda již v úterý večer vydala ochranná opatření pro případ, že by se v zemi nákaza objevila. Určila například 13 nemocnic napříč Řeckem, kde bude o pacienty s koronavirem postaráno. Dnes řecké úřady oznámily zrušení některých veřejných akcí, například masopustního průvodu v pobřežním městě Patras.

reklama