Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kuleba jednal s čínským diplomatem o možnostech zastavení ruské agrese

Dmytro Kuleba
Dmytro Kuleba
Foto: Facebook Dmytro Kuleba

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba se v Kyjevě sešel s čínským diplomatem Li Chuejem. Podle ministerstva jednali o možnostech, jak zastavit ruskou agresi vůči sousední zemi.

Kuleba podle AP informoval někdejšího čínského velvyslance v Moskvě o "principech obnovení stabilního a spravedlivého míru založeného na respektu k suverenitě a teritoriální integritě Ukrajiny". Podle zveřejněného prohlášní také zopakoval postoj vlády, že Ukrajina nebude akceptovat žádný návrh obsahující ztrátu území či "zmrazení" konfliktu.

Není přitom jasné, co Li řekl šéfovi ukrajinské diplomacie. Čínské ministerstvo zahraničí pouze uvedlo, že jeho cesta po evropských zemích bude pokračovat návštěvami Polska, Francie a Německa.

Čína se navzdory politické podpoře Moskvy považuje za neutrální a chce sloužit jako mediátor. V únoru dokonce zveřejnila mírový plán, který však spojenci Ukrajiny zavrhli s tím, že Rusové musí nejdříve stáhnout své jednotky z území napadeného státu.

Témata:  Dmytro Kuleba Čína Ukrajina

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 12:40

Hudebník a politik Petr Hannig je ve vážném stavu. Po mrtvici je odkázán na přístroje

Hudebník, producent a politik Petr Hannig je ve vážném stavu po těžké mrtvici. Podle týdeníku Rytmus života je při vědomí, ale nemůže mluvit ani se hýbat a k dýchání potřebuje kyslíkovou podporu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy