Po analýze odcizených dokumentů hackeři upozornili na nesrovnalosti v osvědčeních o podstoupených testech.

Jako první o záležitosti informoval běloruský server Zerkalo.io, podle kterého jsou dokumenty zveřejněné hackery pravé. Každý je opatřen QR kódem, který skutečně funguje. Osvědčení z období od předloňského dubna do konce loňského roku ale obsahují řadu nepřesností, objevují se v nich různá čísla Lukašenkova dokladu totožnosti a v osvědčeních pro Lukašenkova syna dokonce tři, přičemž jedno číslo odpovídá otcově dokladu.

Osvědčení jsou často vydána s datem dne, kdy otec a syn Lukašenkové měli test postoupit. Někdy se měnilo datum testů, ale datum analýzy a vydání dokladu zůstalo stejné jako u předchozího dokumentu. Přinejmenším v jednom případě bylo podle médií osvědčení vydáno dříve, než byl odebrán vzorek k testu. Z těchto nesrovnalostí pak vyplývá podezření, že Lukašenko ve skutečnosti žádné testy na koronavirus před schůzkami s Putinem neabsolvoval.

Putin se během pandemie izoloval od světa kolem. Ještě před rozpoutáním války proti Ukrajině svět šokovaly záběry z Kremlu, při kterých Putina dělila od jeho hostů mnohametrová vzdálenost. Lukašenko naopak od počátku nebezpečí koronaviru zlehčoval a tvrdil, že nejde o nic, co by se nedalo vyléčit vodkou, saunou a případně jízdou na traktoru. Tvrdil také, že covid-19 "přechodil" bez jakýchkoliv problémů a příznaků.