reklama

Nákaza virem SARS-CoV-2 se u francouzského prezidenta potvrdila 17. prosince a týž den se Macron odebral do karantény na lovecký zámeček La Lanterne ve versailleském komplexu. U Macrona se projevily některé příznaky nemoci covid-19, včetně kašle, únavy a bolesti svalů. Navzdory tomu prezident dál pracoval. V úterý například telefonoval s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Po oznámení, že se Macron nakazil koronavirem, se do karantény odebrala řada politiků, kteří s ním byli v předchozích dnech v kontaktu. Kromě francouzského premiéra Jeana Castexe nastoupil do karantény minulý týden například i španělský premiér Pedro Sánchez, oba měli posléze testy na koronavirus negativní.

Francie patří v této pandemii k nejhůře postiženým státům. Nákaza koronavirem se v této zemi, která má na 67 milionů obyvatel, dosud prokázala u 2,56 milionu lidí. Ve světovém srovnání americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) je tak pátá na světě. Úmrtí s covidem-19 eviduje Francie na 62.100, což je sedmý nejvyšší počet na světě.

reklama