Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Marocké letadlo pod falešnou záminkou přistálo na Mallorce, pasažéři pak utekli

Letadla, ilustrační foto
Letadla, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Mezinárodní letiště na ostrově Mallorca muselo být v pátek večer na několik hodin uzavřeno kvůli nezvyklému incidentu. Podle agentury DPA tam přistálo neplánovaně kvůli naléhavému zdravotnímu případu letadlo marockých aerolinií letící na trase mezi Casablankou a Istanbulem. Podle místních médií se ale úřady domnívají, že šlo o záměrnou akci a o nelegální vstup na území Španělska.

Když totiž k letadlu přijela sanitka, aby vyzvedla pacienta, který měl být v diabetickém šoku, rozeběhlo se 20 ostatních pasažérů po letišti a provoz musel být pozastaven.

Několik lidí bylo zatčeno. Člověk, který si stěžoval na na zdravotní problém, byl dopraven do nemocnice, ale tam lékaři konstatovali, že je naprosto zdráv. Policie ho zatkla za ilegální vstup.

List El País napsal, že osoba, která "pacienta" doprovodila do nemocnice, rovněž "zmizela". Podle listu bylo kromě simulanta zadrženo dalších pět lidí.

Kvůli incidentu muselo být 13 letadel mířících na Mallorku odkloněno na jiná letiště a 16 letů odstartovalo z Mallorky se značným zpožděním. Po asi čtyřech hodinách uzávěry letiště provoz obnovilo.

Témata:  Španělsko letectví a letadla

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:09

Další hvězda v nemocnici. Tereza Ramba posílá fanouškům dobrou zprávu

Na seznam hvězd českého šoubyznysu, které v poslední době skončily v péči lékařů, přibyla Tereza Ramba. Fanouškům sice neozřejmila, co přesně jí je, vážné zdravotní problémy ale přiznala. Podle svých slov je naštěstí z nejhoršího venku.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.