Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Miny v Afghánistánu zabila nejméně 11 lidí, včetně dětí

Afghanistán
Afghanistán
Foto: Pixabay

Nejméně 11 lidí, včetně dětí, zahynulo v sobotu na severu Afghánistánu, když jejich automobil najel na minu. Informovali o tom dnes podle agentury Reuters místní vládní představitelé. K útoku se nikdo nepřihlásil, úřady však viní z pokládání min vzbouřence z hnutí Tálibán.

Útok se odehrál několik hodin před setkáním představitelů Tálibánu a OSN v Kataru, kde mají jednat o mírovém procesu v Afghánistánu a bezpečnosti diplomatů a lidí pracujících pro humanitární organizace v Afghánistánu.

Zatímco delegace Tálibánu ujišťuje, že personál všech relevantních agentur OSN a další diplomaté jsou v bezpečí, afghánští představitelé viní radikální hnutí z ustavičného násilí vůči vládním silám a civilistům s cílem zcela územně ovládnout některé provincie.

Bomby nastražené na silnicích, malé magnetické bomby a další útoky byly v posledních měsících v Afghánistánu namířené proti bezpečnostním silám, soudcům, vládním činitelům, aktivistům a novinářům. Přes mírové úsilí bylo během prvních tří měsíců tohoto roku v bojích mezi vládními silami a povstalci z Tálibánu zabito nebo zraněno téměř 1800 afghánských civilistů.

Témata:  Afghanistán

Související

Aktuálně se děje

27. července 2026 11:58

Policie už ví, kdo se pokusil o vraždu na benzince v Hrádku nad Nisou

Málo vídaný počin se povedl kriminalistům z pracovní skupiny Tempus. Objasnili totiž dlouhodobě nevyřešený případ pokusu o vraždu, ke kterému došlo v Hrádku nad Nisou v roce 2007. Věc je nicméně promlčena, takže pachatel unikne spravedlnosti. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy