Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mluvčí Erdogana popřel, že by prezident prodělal infarkt

Recep Tayyip Erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan
Foto: bbm.gov.tr

Šéf tiskového odboru turecké prezidentské kanceláře Fahrettin Altun popřel zvěsti o zdraví prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Na sociálních sítích se v posledních dnech spekuluje o tom, že prodělal infarkt.

Zvěsti o jeho zdraví se začaly objevovat poté, co Ergodan během živého televizního rozhovoru přerušil vystoupení. Krátce na to se vrátil a omluvil se s tím, že se u něj objevila žaludeční nevolnost.

Ačkoliv je na vině podle jeho slov střevní chřipka, sociálními sítěmi se šíří spekulace o prodělaném infarktu. Ty ale tiskový odbor popřel.

"Kategoricky odmítáme taková nepodložená tvrzení o prezidentově zdraví," napsal Altun na Twitteru. Dodal, že prezident se ve čtvrtek zúčastní otevření turecké jaderné elektrárny Akkuyu prostřednictvím videopřenosu.

Témata:  Recep Tayyip Erdogan Turecko

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy