Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž zaútočil na zařízení pro běžence v Doveru; pak spáchal sebevraždu

Britská policie, ilustrační fotografie.
Britská policie, ilustrační fotografie.
Foto: Reprofoto ČT

Zápalnými bombami zaútočil dnes muž na zařízení pro přistěhovalce v britském přístavním městě Doveru. Na blízké čerpací stanici pak spáchal sebevraždu, uvedla agentura Reuters.

Podle fotografa agentury, který byl zrovna na místě, muž k zařízení přijel autem kolem 12:20 SEČ. Když z vozu vystoupil, hodil na migrační centrum tři zápalné bomby, z nichž dvě vybuchly. Útočník, kterého se už policii podařilo identifikovat, pak odjel k nedaleké čerpací stanici, kde se zabil.

Při útoku naštěstí nikdo neutrpěl vážné zranění, úřady informují jen o jednom lehce zraněném. Na záběrech ze sociálních sítí jsou vidět plameny před vnější zdí zařízení a jejich následné hašení.

Reuters připomíná, že se útok uskutečnil v době, kdy se v Británii vede vyhrocená debata o migraci. Počet lidí, kteří se do země snaží dostat nelegálně přes Lamanšský průliv se prudce zvýšil. Jen od začátku roku jich bylo na 38.000; v roce 2020 jich za celý rok bylo 8500. Vláda nyní na jedné straně čelí tlaku na zpřísnění hraničních kontrol, a na straně druhé volání po vstřícnějším přístupu k běžencům.

Témata:  Velká Británie policie Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.