Organizace tvrdí, že zaznamenala přítomnost dalších 48 pracovišť ve světě, předchozí zpráva ze září mluvila o 54 služebnách. Peking odmítá, že by provozoval policejní stanice v zahraničí.

Podle organizace stanice zřizují policejní organizace z jednotlivých čínských měst a provincií. Pracoviště oficiálně poskytují některé administrativní úkony, jejich pracovníci ale také vyvíjí policejní dohled nad krajanskými komunitami a nelegální nátlak na některé krajany, aby se vrátili do vlasti.

Podle zprávy v Itálii fungovalo 11 stanovišť čínské policie, a to ve významných městech jako Milán, Řím, Florencie či Benátky. Podle italského statistického úřadu žije na italském území přes 330.000 Číňanů. Část z nich se koncentruje v Toskánsku, a to hlavně ve městě Prato, kde jsou aktivní v textilním průmyslu. V tomto městě podle organizace rovněž funguje pracoviště policie.

Zpráva nepřináší nové poznatky o České republice. Podle ní v Praze fungují dvě pracoviště policií z okresu Čching-tchien a města Fu-čou. Devět stanic organizace zaznamenala ve Španělsku, pět v Kanadě, čtyři ve Francii či v USA a po třech v Portugalsku, Británii či JAR.

Čínské úřady tvrzení o nepovolených policejních služebnách v zahraničí popírají. Podle nich ale v zahraničí působí krajanské organizace, jež pomáhají s vyřizováním některých dokladů v Číně, například řidičských průkazů.

Působení čínské policie podle organizace italské úřady usnadnily podepsáním bezpečnostních dohod v roce 2015 a později. Díky tomu mimo jiné vznikly společné hlídky italské a čínské policie v několika městech, například v Římě, Miláně či Neapoli. Společné hlídky přerušila až pandemie covidu-19. Podobné hlídky s čínskou policií zavedly v Evropě také Chorvatsko a Srbsko.