Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německé úřady zasáhly proti islamistům, podezírají je z podpory Hizballáhu

Policie Německo
Policie Německo
Foto: Facebook

Německé úřady podnikly ve čtvrtek ráno prohlídky na 54 místech v sedmi spolkových zemích spojených s Islámským centrem v Hamburku (IZH). Panuje totiž podezření z podpory libanonského hnutí Hizballáh, které Německo před třemi lety označilo za teroristickou organizaci.

Ministerstvo vnitra ve zveřejněném prohlášení podle DW uvedlo, že akce proběhla pro podezření z činů proti ústavnímu pořádku a podpory teroristické organizace Hizballáh, což je libanonská šiítská politická a militantní organizace.

Během razie nebyla zatčena jediná osoba, cílem bylo zajištění důkazů týkajících se možné podpory Hizballáhu, který je od roku 2020 pro Německo teroristickou organizací, jejíž aktivity jsou na německém území zakázány.

Sociálnědemokratická ministryně vnitra Nancy Faeserová řekla, že Islámské centrum v Hamburku je dlouhodobě pod dohledem německých zpravodajských služeb, které ho kategorizovaly jako islamistické.

"Máme islamistickou scénu pod dohledem. Zvláště teď, kdy se mnoho Židů cítí být ohroženo, je důležité říct, že netolerujeme islamistickou propagandu nebo antisemitskou a protiizraelskou agitaci. Proto následujeme každé odůvodněné podezření," prohlásila ministryně.

Témata:  policie Německo Německo Hizballáh

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.