Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo převezme část dětí z řeckých táborů, rozhodla vláda

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

Německo převezme 1000 až 1500 dětí a nezletilých z přeplněných uprchlických táborů v Řecku. Podle agentury DPA se na tom dnes usnesla německá vláda. Opustit řecká migrační centra tak patrně bude moci část dětí, které jsou těžce nemocné nebo bez doprovodu a je jim méně než 14 let.

Na evropské úrovni se nyní jedná o vytvoření koalice zemí, které budou ochotny děti z přeplněných táborů v Řecku převzít. "V tomto rámci je Německo připraveno přiměřenou část přijmout," uvedla dle listu Die Welt vládní koalice CDU/CSU a SPD po mnohahodinovém krizovém zasedání, které skončilo až dnes po půlnoci.

Řecko již loni v září vyzvalo členské země Evropské unie, aby převzaly děti bez doprovodu, které žijí v nevyhovujících podmínkách v kapacitně nedostačujících uprchlických táborech.

Německá vláda se zabývala i situací v syrské provincii Idlib, kde boje vojsk režimu prezidenta Bašára Asada proti Tureckem podporovaným rebelům způsobují humanitární krizi. Na naléhavě potřebnou humanitární pomoc Berlín vyčlenil 125 milionů eur (3,19 miliardy korun).

Témata:  uprchlíci Německo uprchlické tábory Řecko

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.