Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nesmíme se Ruskem nechat zastrašit, uvedl Scholz

Olaf Scholz
Olaf Scholz
Foto: Facebook Olaf Scholz

Německý kancléř Olaf Scholz dnes v Evropském parlamentu prohlásil, že se Evropská unie nesmí nechat zastrašit Ruskem. Scholz promluvil ve Štrasburku na Den Evropy, zatímco v Moskvě dnes proběhla vojenská přehlídka u příležitosti připomínky konce druhé světové války.

EU se nesmí nechat zastrašit ruskou demonstrací vojenské síly, naopak musí pokračovat v podpoře Ukrajiny, jak dlouho to jen bude nutné, řekl dnes Scholz podle britského deníku Guardian.

Scholz v parlamentu připomněl, že více než 2000 kilometrů východně od Štrasburku se koná ruská vojenská přehlídka. Putin při této příležitosti uvedl, že proti Rusku "byla rozpoutána opravdová válka".

"Postavili jsme se mezinárodnímu terorismu a budeme bránit obyvatele Donbasu a naši vlastní bezpečnost," poznamenal ve zřejmém odkazu na probíhající konflikt na Ukrajině, který začal na konci února 2022.

Témata:  Olaf Scholz EU

Související

Aktuálně se děje

26. června 2026 8:27

Britové už vědí, kolik král Karel III. odvede na daních. Patří mezi stovku vyvolených

Britský král Karel III. splnil, co slíbil. Ve čtvrtek jako první panovník Spojeného království v historii zveřejnil daňové přiznání. Poddaní se tak dozvěděli, že monarcha odvádí do rozpočtu miliony liber. Informovala o tom BBC

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy