Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Neštěstí v Německu. Dvě děti zemřely při havárii školního autobusu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: INT

Při vážné nehodě školního autobusu ve středním Německu dnes zahynuly dvě děti, dalších dvacet školáků a také řidič utrpěli zranění. Informovala o tom agentura DPA.

Nehoda se stala ve spolkové zemi Durynsko nedaleko Eisenachu. Autobus, v němž jelo více než dvacet žáků základní školy, sjel ze zledovatělé silnice do příkopu.

Bei #Glatteis ist ein Bus mit mehr als 20 Schulkindern an Bord in #Thüringen ins Schlittern geraten und in einen Graben gestürzt. Zwei Kinder starben. https://t.co/0A6fvVBunN

— ZEIT ONLINE (@zeitonline) January 23, 2020

Nehoda školního autobusu se dnes stala také v Bavorsku, lehká až středně těžká zranění při ní utrpělo devět dětí. Řidič, který byl zraněn vážně, zatím podle neznámých příčin sjel ze silnice a narazil do stromu, uvedla policie.

Témata:  nehody autobusů Německo dopravní nehody

Související

Aktuálně se děje

8. ledna 2026 8:28

Konec spekulací. Rodina Pavla Nečase definitivně řekla, jak to je s pohřbem

Zmatky nastaly kolem posledního rozloučení s hercem Pavlem Nečasem, který na Silvestra náhle zemřel. Rodina se proto ve středu rozhodla definitivně vyjasnit, koho se smuteční obřad bude týkat. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy