Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Netransparentní Francie? Poprvé neřekla, kolik lidí s covid-19 umřelo

Francie
Francie
Foto: Pixabay

Francie dnes poprvé od začátku pandemie nezveřejnila nové denní údaje o počtu zemřelých v souvislosti s covidem-19. Aktualizovaná čísla ohlásí úřady až v pondělí. V zemi však nadále klesají počty lidí zotavujících se po nákaze koronavirem v nemocnicích i na jednotkách intenzivní péče.

Ve čtvrtek úřady hlásily celkem 28.215 zemřelých, čtvrtý nejvyšší počet ze všech zemí na světě po USA, Británii a Itálii.

Na jednotkách intenzivní péče je nyní 1701 lidí s koronavirem, o 44 méně než ve čtvrtek. V nemocnicích se léčí celkem 17.383 pacientů s diagnózou covid-19, oproti poslednímu hlášení je to rovněž pokles.

Na 71 procent všech hospitalizovaných pochází ze čtyř nejhůře zasažených regionů převážně na severovýchodě země. V zámořských regionech je v nemocnicích 103 lidí, z nichž jich je 13 na jednotkách intenzivní péče.

Do francouzských nemocnic bylo od začátku pandemie kvůli koronaviru přijato již více než 100.000 pacientů, většina z nich se z nákazy zotavila.

Témata:  Francie koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

15:10

14:23

Felix Slováček: „Tohle Anička nechtěla.“ Poslední přání, které mění rodinnou tradici

Rodina zesnulé Aničky se rozhodla respektovat její poslední vůli. Místo v rodinné hrobce přenechají jiným – dívka si totiž přála odejít jinam.

Zdroj: Tereza Marešová

Další zprávy

Papež František

Truchlí nejen věřící. Smrt papeže Františka je rána pro boj s extrémním počasím

Úmrtí papeže Františka je nejen ztráta pro katolickou církev, ale také pro celosvětové ekologické a sociální hnutí. Tento argentinský jezuita a první papež z Latinské Ameriky se totiž stal klíčovou postavou boje za klimatickou spravedlnost. Jeho vliv na globální debatu o ochraně životního prostředí byl natolik výrazný, že ho jako hlavního inspirátora označuje většina nábožensky motivovaných klimatických aktivistů.