Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nezaměstnanost v EU setrvala v červnu na stejné úrovni

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Nezaměstnanost v EU v červnu setrvala na květnové míře 5,9 procenta, uvedl Eurostat. Nejnižší je nezaměstnanost na Maltě, kde činí 2,6 procenta. Česko a Polsko následovaly s hodnotou o desetinu procenta vyšší.

V eurozóně je míra nezaměstnanosti vyšší než v Evropské unii, meziměsíčně se nezměnila a činí 6,4 procenta. Pro Česko uvádí Eurostat míru nezaměstnanosti na 2,7 procenta z květnových 2,5 procenta.

Evropský statistický úřad ale upozornil na výrazný vzestup nezaměstnanosti mezi mladými lidmi v Česku. Ve věkové kategorii do 25 let se zvýšila na 13,7 procenta z květnových 9,5 procenta. Meziročně se téměř zdvojnásobila ze 7,2 procenta, kde byla loni v červnu.

Úřad práce evidoval ke konci června v Česku více než 249 tisíc uchazečů o zaměstnání. Bylo jich o 4 101 méně než v květnu a o 18 tisíc více než loni. Podíl nezaměstnaných osob meziměsíčně poklesl o desetinu procenta, meziročně vzrostl o tři desetiny procenta.

Eurostat dnes ve zprávě odhal, že v Evropské unii bylo v červnu bez práce přes 12,8 milionu lidí. Více než 10,8 milionu nezaměstnaných připadalo na eurozónu. Proti květnu se počet nezaměstnaných snížil o 2000 v EU a o 62 tisíc v eurozóně.

Témata:  EU práce

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2025 15:10

21. dubna 2025 14:42

Papež František zemřel, co bude dál? Po pohřbu zasedne konkláve

Smrt papeže Františka představuje nejen bolestnou ztrátu pro více než miliardu katolíků po celém světě, ale i okamžik, kdy se římskokatolická církev obrací ke svým hluboce zakořeněným tradicím. František se však ještě za svého života rozhodl mnohé z těchto zvyklostí pozměnit, a to ve snaze přivést církev blíže obyčejným lidem. Jeho pohřeb se tak nese v duchu jednoduchosti, pokory a odmítnutí pompéznosti, která byla s pohřby papežů dlouhá staletí spojována.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Papež František

Truchlí nejen věřící. Smrt papeže Františka je rána pro boj s extrémním počasím

Úmrtí papeže Františka je nejen ztráta pro katolickou církev, ale také pro celosvětové ekologické a sociální hnutí. Tento argentinský jezuita a první papež z Latinské Ameriky se totiž stal klíčovou postavou boje za klimatickou spravedlnost. Jeho vliv na globální debatu o ochraně životního prostředí byl natolik výrazný, že ho jako hlavního inspirátora označuje většina nábožensky motivovaných klimatických aktivistů.