Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pandemie v Evropě sílí, Řecko a Nizozemsko zpřísňují opatření

Řecko
Řecko
Foto: Pixabay

Kvůli vzedmutí vlny nákazy koronavirem dnes další evropské země zavedou přísnější protipandemická opatření. V Nizozemsku se vrátí povinnost nošení roušek na veřejných místech.

V Řecku čekají další překážky na neočkované, nově se budou muset prokázat negativním testem na covid-19 i při vstupu do bank, obchodů a venkovních prostor restaurací.

Nebývalé vysoké bilance nakažených v posledních týdnech hlásí řada evropských zemí. V Německu případů nákazy přibývá nejrychleji od začátku pandemie, stejně jako v Řecku či na Slovensku, téměř rekordní jsou počty nakažených také v Rakousku či v Rusku a situace se zhoršuje rovněž v Česku.

V Nizozemsku se kvůli tomu ode dneška rozšiřuje i počet míst, na nichž je nutné mít potvrzení o bezinfekčnosti - nově mezi ně budou patřit terasy restaurací, muzea nebo posilovny. Další velkou vlnu zpřísňování restrikcí zažije mnoho zemí včetně Rakouska či Francie na začátku příštího týdne.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Řecko Nizozemí

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:49

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.