Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pařížská Eiffelova věž se znovu otevřela veřejnosti

Francie
Francie
Foto: Pixabay

Eiffelova věž se dnes krátce po poledni znovu otevřela návštěvníkům po osmi a půl měsíční pauze vynucené pandemií covidu-19. Šlo o nejdelší uzavírku významné francouzské památky od konce druhé světové války. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Podle agentury Reuters byly u nohou věže umístěny hodiny, na nichž se odpočítaval čas do opětovného otevření této více než 300metrové železné stavby. Jakmile se na časomíře objevila nula, propukli kolem stojící lidé v jásot, začala vyhrávat kapela a první návštěvníci se začali hrnout ke vchodu. Okamžik znovuotevření zaznamenali správci věže v krátkém videu zveřejněném na twitteru.

I přes rozvolňování restrikcí ve Francii platí pořád na Eiffelově věži povinnost nosit roušky, přičemž místní výtahy mají povoleno převážet jen polovinu lidí ze své obvyklé kapacity.

Slavnou pařížskou památku z konce 19. století tak může navštívit asi 13.000 lidí denně namísto obvyklých 25.000. Od 21. července pak návštěvníci budou muset ukázat zvláštní průkaz vydaný francouzskými úřady, jímž doloží očkování proti covidu-19, nebo nedávné podstoupení testu s negativním výsledkem.

Témata:  Francie Eiffelova věž

Související

Aktuálně se děje

30. dubna 2025 12:43

David Pastrňák potvrdil skvělou zprávu. Bude obhajovat zlato

Poté, co před pár dny hokejový Boston po konci v letošní sezóně NHL oznámil, že povoluje možnost reprezentovat na nadcházejícím hokejovém světovém šampionátu v Dánsku a ve Švédsku mimo jiné i českým legionářům Jakubu Laukovi a především největší české hvězdě a opoře národního týmu Davidu Pastrňákovi, bylo více než pravděpodobné, že se Pastrňák skutečně stane součástí národní týmu. V pondělí potvrdil svou účast generálnímu manažerovi reprezentace Jiřímu Šlégrovi.

Zdroj: David Holub

Další zprávy

Ilustrační foto

Koncesionářské poplatky: Kde je v roce 2025 ještě platí?

Veřejnoprávní média v Evropě jsou financována různými způsoby, přičemž koncesionářské poplatky zůstávají jedním z hlavních modelů v několika zemích Evropské unie. V současnosti se tyto poplatky vybírají v deseti státech EU, přičemž ve většině z nich jsou spojeny pro televizi i rozhlas. Nejvyšší částky odvádějí domácnosti v Německu a Rakousku, zatímco nejnižší poplatky platí lidé v Portugalsku a Řecku.