Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Dmitrij Peskov
Dmitrij Peskov
Foto: kremlin.ru

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

"Rozhodnutí poskytnout pomoc Ukrajině bylo očekávané a předvídatelné," řekl mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov, uvedla státní tisková agentura TASS.

„Dále to obohatí Spojené státy americké a ještě více zničí Ukrajinu tím, že zabije ještě více Ukrajinců kvůli kyjevskému režimu,“ dodal.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg uvedl, že vítá hlasování v americké Sněmovně reprezentantů, která po dlouhých sporech schválila pomoc pro jeho zemi za 61 miliard dolarů. Podle něj prokazuje podporu obou hlavních stran v USA pro Ukrajinu. "Toto významné posílení pomoci doplní pomoc za desítky miliard, kterou Ukrajině poskytli evropští spojenci," píše se v jeho prohlášení.

Americký prezident Joe Biden ocenil demokratické i republikánské kongresmany, kteří krátce po sobě schválili pomoc Ukrajině, Izraeli i Tchaj-wanu. „V tomto kritickém bodě se spojili, aby odpovídali na výzvu dějin,“ prohlásil s tím, že přijatý balíček poskytne kritickou podporu Izraeli a Ukrajině, ale také naléhavě potřebnou humanitární pomoc Pásmu Gazy, Súdánu, Haiti a dalším zemím, přičemž posílí bezpečnost a stabilitu v indo-tichomořském regionu.

Témata:  válka na Ukrajině Sněmovna reprezentantů Spojených států amerických Rusko Joe Biden Jens Stoltenberg Dmitrij Peskov

Aktuálně se děje

22. května 2024 12:44

Litva označila plány Ruska v oblasti Baltského moře za eskalaci proti EU a NATO

Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis označil plány Ruska na úpravu hranic svých teritoriálních vod v Baltském moři za eskalaci proti Severoatlantické alianci (NATO) a Evropské unii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy